Warsztaty walut. Gwałtowne umocnienie złotego

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

*Polska waluta przyciaga zarówno do euro, franka szwajcarskiego, jak i równiez dolara. To główne rezultat dobrych wiadomości napływających sposród Grecji, lecz także znacznie lepszych od oczekiwań danych empirycznych z niemieckiej gospodarki. W dodatku doszła rozstrzygniecie Europejskiego Agencji bankowej Centralnego na temat stopach procentowych. Mario Draghi (na zdjęciu) zdecydował o pozostawieniu katalogów na dotychczasowych poziomach. *

Aktualizacja, godz. czternascie. 43

Złoty umacnia się w stosunku do wszelkich najważniejszych walut obcych. Najwięcej, bowiem niemal 2 procent, zyskuje w stosunku do amerykańskiego dolara.

Ujrzyj dzisiejsze notowania euro, franka i dolara do złotego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

EBC pozostawił mieszaniny procentowe na niezmienionym pulapie. Mario Draghi ostrzega przed zagrożeniami, choć jego zdaniem inflacja nie powinna wzrosnąć powyżej 2 % w 2013 roku, jednakze jeszcze 2012 może się utrzymywać powyżej.

Zdaniem szefa EBC nisko oprocetnowane pożyczki przekazane bankom (LTRO) były dobrym posunięciem – mieliśmy odbicie w rynkach a takze uspokojenie sprawy. Niestety na pytania o przeprowadzenie trzeciej rundy LTRO, nie udzielił jasnej riposty.

Mario Draghi na rady prasowej powiedział, że spodziewa się kontynuacji odbicia koniunktury gospodarczej. Oszczędności państw tereny euro będą jednak ograniczać wzrost ekonomiczny. Co odbiło się po prognozie wzrostu PKB, która na dwanascie miesiecy 2013 kosztuje od 0-2, 2 procenta zamiast wcześniejszych 0, 2-2, 3 procenta.

Na zamianę greckich obligacji, według najnowszych doniesień mediów, zgodę wyraża już niemalze 80 procent prywatnych wierzycieli. Taka liczba chętnych na _ dobrowolną _ wymianę greckich obligacji na papiery o niższej wartości jak i równiez dłuższym okresie zapadalności o wiele oddala widmo niekontrolowanego bankructwa przygniecionego długami kraju.

Dalszy argument zachęcający inwestorów sluzace do większego niebezpieczenstwa to wspaniale dane sposród niemieckiej ekonomii. Styczniowy wzrost produkcji przemysłowej u naszego wlasnego zachodniego sąsiada (+1, 6 proc. ) okazał się sporo wyższy od oczekiwań analityków (+1 proc. ). W górę zrewidowane zostały także dane z grudnia 2011 roku.