CEO Quiksilvera Pierre Agnes zaginął na morzu

Odwołano poszukiwania CEO Quiksilvera. Pierre Agnes zaginął na morzu

Pierre Agnes, CEO Boardriders - spółki-matki posiadającej korporację odzieżową Quiksilver - zaginął we wtorek 30 stycznia. Jego łódź została wyrzucona na brzeg w południowozachodniej Francji, niedaleko miasteczka Capbreton, z którego wcześniej odpłynął. Przez dwa dni poszukiwano go na morzu za pomocą łodzi i helikopterów, lecz bez skutku. 31 stycznia wieczorem odwołano akcję poszukiwawczą.

Agnes mieszka w Capbreton wraz z rodziną - żoną i trójką dzieci - i jak donosił magazyn "Fortune", niejednokrotnie wyruszał swoją łódką w samotne wycieczki. We wtorek 30 stycznia, po wypłynięciu na morze, Agnes wysłał wiadomość do portu, iż jego powrót się opóźni z uwagi na mgłę. Wiatr nie był wtedy zbyt mocny, ale fale i para utrudniały widoczność.

CEO Quiksilvera nie został odnaleziony

Kilka godzin później łódka, którą Agnes wypłynął, została znaleziona pusta w Hossegor a mianowicie miasteczku niedalekim od Capbreton. Władze od razu uruchomiły akcję poszukiwawczą, z helikopterami włącznie, ale do wtorkowego wieczoru nie znaleziono Agnesa. Poszukiwania były kontynuowane w środę 31 stycznia, ale nie odnaleziono CEO Quiksilvera i wieczorem postanowiono ostatecznie odwołać akcję poszukiwawczą. Rodzina jednak wciąż posiada nadzieję, że Agnes żyje.

Pierre Agnes ma 54 lata i od czasu marca 2015 roku pełni funkcję CEO Quiksilver Inc. , które w 2017 r. przyjęło nazwę Boardriders - by odróżnić spółkę-matkę, posiadającą kilka firm, od momentu odzieżowego Quiksilvera. Agnes przy tym pozostaje CEO samego Quiksilvera. W firmie tej pracował od ponad 30 lat, dokładnie od 1988 roku - w drodze w szczyt zajmował m. in. stanowisko dyrektora i prezydenta na Europę.

Foto: Associated Press / East News Łódź Pierre'an Agnesa

W portfolio Boardriders, prócz Quiksilvera, znajdują się też marki Roxy czy DC Shoes, zaś w 2018 r. grupa rozważa przejęcie surferskiego Billabong.

Tagi: Quiksilver firmy CEO strój Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie