Egipt - kredyt na dwunastu mld dolarów od MFW

Egipt posiada sposób na gospodarczy kryzys. Weźmie kredyt na 12 mld dolarów

Międzynarodowy Kasa zapomogowa Walutowy (MFW) zatwierdził pożyczka dla Egiptu w poziomie 12 mld dolarów. Pożyczka ta ma pomóc przy przezwyciężeniu głębokiego kryzysu ekonomicznego w tym kraju.

Fundusz poinformował w piątek, że pieniądze będą wypłacane w transzach przez 3 lata. Pierwsza transza wyniesie 2, 75 mld dolarów i - jak pokreślił MFW - zostanie uruchomiona "niezwłocznie". Tym sposobem MFW chce pomóc władzom Egiptu we wdrażaniu reform, jakich celem jest przezwyciężenie głębokiego kryzysu gospodarczego.

Na początku listopada br. pula centralny Egiptu poinformował na temat wprowadzeniu płynnego kursu rodzimej waluty i wyznaczeniu inauguracyjnego kursu referencyjnego na szczeblu 13 funtów egipskich za dolara, co oznacza dewaluację o 32, 3 proc.

Urealnienie kursu krajowej waluty to kluczowy warunek wsparcia egipskiej gospodarki przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Władze w Kairze rozpoczęły również redukcję państwowych dotacji do cen paliw. Zmniejszono w tej chwili dotacje do cen prądu dla gospodarstw domowych oraz podniesiono o 40 proc. koszty cukru dla posiadaczy widokówek żywnościowych.

Tagi: Egipt mfw debet Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie