Wiecej niz 20 milionów rozdanych zdrapek. Kolejni zwycięzcy loterii promowanej przez Kubicę

Wiecej niz 20 milionów rozdanych zdrapek. Kolejni zwycięzcy loterii promowanej przez Kubicę
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Rekord – 160 tys. wydanych zdrapek – padł w 1 z sierpniowych dni. Loteria trwa az do 31 grudnia, a az do wygrania pomijajac samochodami wydaje sie m. in. wyjazd w ostatni wyścig sezonu Formuły 1 do Abu Zabi.

– Dzięki loterii cos wiecej niz promujemy nasze produkty, ale też wzmacniamy rozpoznawalność firmy. Duża w ponizszym zasługa Roberta Kubicy, który jest twarzą naszej konfrontacji promocyjnej i jednym z najpopularniejszych polskich sportowców, doskonale swietnym również zbytnio granicą. Efektywnie wykorzystujemy ten potencjał, jakie mozliwosci odzwierciedlają metrów. in. uzywane przez nas wyniki pieniezne w detalu – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Pierwsza loteria i od razu wygrana

Monika szczęśliwą zdrapkę wylosowała po tym jak kupiła kawę i ciastko. Los dała potrzymać dziecku, któremu ten… bardzo posmakował. W szczęście udało się fita uratować.

– To nie wydaje sie byc nasza naczelna loteria i wygrana. Mąż ma takie szczęście i to mezczyzna wylosował szczęśliwy los. Nie wydaje sie byc to też na pewno ta ostatnia rozrywka. Szczęściu trzeba pomagać – śmieje się kobieta.
Annę do udziału po loterii, o której ta nawet nie zaakceptowac wiedziała, namówił pracownik systemów.

– To nasz 1-wszy udział po jakiejkolwiek loterii i od razu takie emocje… Do tego zebranie z Robertem Kubicą. Bez watpienia będziemy ów dzień długo wspominać. Skoro tylko czas pozwala mąż gorąco kibicuje danemu kierowcy – zapewnia posiadaczka nowego pojazdu.

Takich historii jest więcej. Agnieszka szczęśliwą zdrapkę wylosowała spośród dwóch ostatnich przy pudełku. Ewa zrobiła samemu przerwę w pracy i wyskoczyła na najbliższą stację, aby coś przekąsić. Jacek ze zdrapką jeździł kilka dób zanim nareszcie ją sprawdził. A zmęczony pracą Janusz wylosował zycie kupując energetyki. Gdy zobaczył wygraną już ich nie zaakceptowac potrzebował.

Miliony w puli

Loteria Orlen to 11, 5 mln nagród na temat łącznej wartości przekraczającej 56 mln zł. Dotychczas konsumenci stacji benzynowych wylosowali 68 wraz z puli 88 samochodów.

Loteria łączy się ze specjalną kampanią, której twarzą jest Robert Kubica. Współpraca PKN Orlen, którą firma pragnie kontynuować także w przyszłym roku, pozostając również po Formule jednej, przynosi przedsiebiorstwie wymierne korzyści biznesowe jak i równiez wizerunkowe. Jakie mozliwosci szósty odbiorca stacji Orlen i co 10 rywalizacji deklaruje, że dzięki wsparciu zawodnika poprzez PKN Orlen chętniej jest na oferty przedsiebiorstwa.

Sieć detaliczna koncernu, w której sprzedaż wspierana jest loterią wraz z Robertem Kubicą, odnotowała w pierwszym półroczu 3-procentowy postep sprzedaży materialów, a zarobek ze sprzedaży innych produktów był wyższy o czterysta mln zł. Orlen wyprzedaje 1, piec hot-doga w sekundę.

Zaangażowanie w Formułę 1 wzmocniło znajomość marki także w zagranicznych rynkach.

– Nadal w tym roku dzieki stacjach po Niemczech, Czechach i Słowacji pojawi się logo Grupy Orlen. Kolejnym krokiem będzie pełen rebranding sieci – zdradza Patrycja Klarecka, członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

Orlen będzie także wspierał piłkarską Ekstraklasę.

– Po przeciągu r. podwoiliśmy inwestycje w naszego kraju sport. Bowiem to właśni poprzez sport najlepiej wznosimy wartość naszej marki jak i równiez jeszcze szerzej docieramy az do klienta – przekonuje prezes Obajtek.