Bogatsza oferta i nowe samoloty. LOT dostanie skrzydeł

Przegląd prasy. Bogatsza oferta i nowe samoloty. LOT dostanie skrzydeł

Więcej samolotów, liczniejsza kadra oraz świeże trasy - tak prezentuje się plan ekspansji PLL AMERICAN AIRWAYS, do którego dotarł "Puls Biznesu". W 2020 roku kalendarzowego narodowy przewoźnik chce posiadać 88 maszyn, 10 mln pasażerów i 25 proc. rynku.

Zarząd PLL LOT ma ujawnić swoją strategię dzisiaj podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jakim sposobem czytamy w "PB" przewoźnik chce do 2020 roku kalendarzowego zwiększyć swój udział przy polskim rynku z 19 do 25 proc.

"Oznacza to zwiększenie cyfry pasażerów z 4, 3 mln w 2015 roku do ponad 10 mln w 2020 roku. Ilość pilotów urośnie z 419 do 820, a personelu pokładowego - z 700 do 1700 osób - twierdzi źródło gazety.

LOT rozpościera skrzydła nad Syberią. Rosjanie dadzą zielone światło?

Większa oferta, większa flota

Przewoźnik poprosił o oferty dzięki dostawę nowych samolotów powyżej150 miejsc największych. W grę wchodzą maszyny Airbusa, Boeinga i Bombardiera.

- Największą szansę ma podaż Boeinga, który proponuje 12 mln dolarów w gotówce na narzędzia, części i szkolenia - twierdzi źródło "PB".

W 2020 roku narodowy przewoźnik, który to dziś ma 45 maszyn latającyh, chciałby mieć łącznie 88 maszyn, w tym 24 dreamlinery, 30 boeingów 737 oraz 34 samoloty dowożące do hubu, czyli wykonujące krótkodystansowe połączenia. Już po przyszłym roku flotę LOT-u ma uzupełnić osiem boeingów.

Jak czytamy w "PB" pasażerowie będą posiadali do wyboru więcej kierunków, m. in. Kazachstan i Iran. Uruchomione będą również nowe połączenia w Chinach, USA i Kanadzie. Rozważane są loty do Los Angeles. W zimie przewoźnik chce zwiększyć liczbę zjednoczeń czarterowych.