10 miast, w których manipuluje się najwięcej  Wraz z świata

Temat: Praca

  • Nawet milion zatrudnionych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy na prostu wybiorą Niemcy"
  • Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • "Brakuje nam rąk do pracy i pracodawcy narzekają". Świeże dane w sprawie bezrobocia

Hongkong - to miasto, którego mieszkańcy pracują multum. Tak wynika z papieru przygotowanego przez UBS, który to przeanalizował rynek pracy przy 71 miastach świata.

1. Hongkong

Wszyscy pracoholicy powinni przeprowadzić się do Hongkongu, gdzie w tygodniu pracuje się średnio ponad 50 godzinek, podczas gdy wakacje sięgają zaledwie 17 dni w ciągu roku - melduje UBS w raporcie. Mieszkańcy Hongkongu spędzają rocznie przeciętnie 2606 godzin w pracy.

Dla porównania, Paryżanie pracują tylko średnio 1604 godzin rocznie.

Hongkong Chiny

2. Bombaj

Bombaj w Indiach jest jednym z w najwyższym stopniu zaludnionych miast świata. Wedle badań UBS jest również drugim miastem, którego mieszkańcy pracują najciężej.

Przeciętny pracownik spędza w pracy średnio 2277 godzin rocznie.

Źródło: Shutterstock Bombaj

3. Meksyk

Zgodnie z danymi Organizacji Kooperacyj Gospodarczej i Rozwoju, również stolica Meksyku zyskała miano jednego z najbardziej zaradnych miast świata.

Nic w tym dziwnego, gdyż mieszkańcy tego miasta "wykręcają" rocznie średnio aż 2261 godzin pracy.

To znacznie więcej niż przy Chicago, które pozostaje w największym stopniu pracowitym miastem w Ameryce, gdzie jego mieszkańcy operują średnio 2030 godzin na rok.

Źródło: Shutterstock Mexico City

4. New Delhi

Kolejne miasteczko w Indiach i następny wysoki wskaźnik pracowitości. Ludność New Delhi w przeciągu roku pracują bowiem średnio 2214 godzin.

Źródło: Shutterstock New Delhi

5. Bangkok

Każdego roku przeciętny mieszkaniec Bangkoku w Tajlandii, pracuje średnio 2191, przy czym dostaje tylko 9 płatnych dni urlopu. Nie jest jednak aż tak źle. Mieszkańcy, mogą mieć bowiem jeszcze do wykorzystywania dni wolne w nawiązaniu spośród 16 świętami, co przekłada się na łącznie niemal 5 tygodni płatnego urlopu.

Źródło: Wikimedia Commons 14. Bangkok, Tajlandia

6. Dubaj

Dubaj jest znany ze swej nowoczesnej architektury, ale wówczas miasto powinniśmy także od czasu teraz kojarzyć z pracowitością. Mieszkaniec Dubaju pracuje średnio aż 2186 rocznie, jednak dostaje przy tym trzydziestu dni urlopu oraz wolne przy okazji świąt.

Źródło: flickr. com/(CC BY-SA 2. 0) / Citizen59 Dubaj Zjednoczone emiraty arabskie

7. Nairobi

Pracownicy kenijskiej stolicy pracują rocznie średnio 2184 godzinek. Dostają przy tym 22 płatnych dni urlopu.

Źródło: Shutterstock Nairobi

8. Tajpej

Tajwańczycy również ciężko pracują w swój majątek. Przeciętny mieszkaniec Tajpej ma na "liczniku" średnio 2141 godzin w ciągu roku.

Źródło: Shutterstock Tajpej

9. Dżakarta

Mieszkańcy stolicy Indonezji pracują średnio 2102 godzin rocznie. Jednocześnie, mogą mieć bardzo mało dni wypoczynku, bo zaledwie 12 przy ciągu roku. Pod tymże względem gorszy jest jedynie Szanghaj, Pekin oraz Bangkok.

Źródło: Wikimedia Commons Dżakarta

10. Bogota

Pierwszą dziesiątkę najbardziej pracujących miast na kuli ziemskiej zamyka stolica Kolumbii a mianowicie Bogota. Przeciętny mieszkaniec ośrodka miejskiego pracuje w ciągu roku średnio 2096 godzin.

Źródło: sxc. hu Bogota