Co ludzie sukcesu robili za młodu?  Ze świata

Temat: USA. Gospodarka

  • "To rekord! ". Ambasador USA o handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa

Biografie najbardziej utalentowanych jednostek pokazują, że nie posiada dwóch takich samych tras do sukcesu. Sprawdzamy, jak robili tacy bogacze jak Steve Jobs, Richard Branson, czy Warren Buffett, gdy mieli po 25 lat.

Dziś jest legendarnym inwestorem, bywa nazywany "Wyrocznią z Omaha" lub "Mędrcem z Omaha. Jednak nim stał się jednym spośród najbogatszych ludzi na ziemi mając 21 lat rozpoczął pracę w firmie maklerskiej własnego ojca Buffett-Falk & Company. Pracował tam jako ekspedient inwestycyjny. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku, żeby być analitykiem papierów wartościowych u swojego profesora Benjamina Grahama. Po dwóch czasach pracy odszedł i wrócił do rodzinnego Omaha przy Nebrasce. Tam złożył kompanię inwestycyjną, która kupiła Berkshire Hathaway. To był zaczątek wielkiej drogi na zenit.

Źródło: Flickr (CC BY 2. 0) Warren Buffet jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie

2. Steve Jobs

Współzałożyciel firmy Apple Steve Jobs w wieku 25 latek stał się milionerem. To właśnie w 1980 roku założona przez niego i Steve'a Wozniaka firma dotarła na nowojorską giełdę. Apple Computer po pierwszym dniu handlu osiągnęła wartość 1, 2 mld dolarów.

Źródło: Flickr (CC ŻEBY NC 2. 0) Steve Jobs został milionerem po wieku 25 latek

3. Richard Branson

Zanim brytyjski miliarder dorobił się fortuny próbował sił przy nietypowych biznesach. Sprzedawał świąteczne drzewka czy papużki faliste. Jednak te pomysły okazały się pomyłkami. Przełomową decyzją było założenie sklepu muzycznego. Branson miał wtedy 20 lat. Dwa lata później otworzył wytwórnię płytową Virgin Records i studnio nagraniowe. Kiedy wydana przez jego płyta Mike Oldfielda okazała się hitem, Branson zarobił pierwszy milion funtów. Ów pieniądze pozwoliły na spisanie kontraktów z kolejnymi grupami muzycznymi w tym m. in. z Sex Pistols, czy The Rolling Stones. To jak wiemy skończyło się kolejnymi sukcesami i pomnażaniem majątku.

Źródło: William Murphy Flickr(CC BY-SA 2. 0) Richard Branson zaczynał od nietrafionych pomysłów na biznes

4. Mark Zuckerberg

Kiedy założyciel Facebooka skończył 25 lat stworzony przez niego serwis społecznościowy na czterech latach wreszcie przestał przynosić straty. W tamtym czasie, a był to 2009 rok, firma zatrudniała już tysiąc osób jak i również miała 300 mln użytkowników. Jednak mimo to Zuckerberg finansowy sukces osiągnął zawczasu. W 2008 roku wydawca Facebooka znalazł się na 735. miejscu rankingu najbogatszych osób na świecie, który to opracował magazyn Forbes. Pozostał też wtedy najmłodszym miliarderem na ziemi. Jego majątek był warty wówczas 1, pięć mld dolarów.

Źródło: Flickr (CC BY-NC 2. 0) Mark Zuckerberg trafił na listę najbogatszych ludzi na świecie po 2008 r.

5. Marissa Mayer

Obecnie jest szefową Yahoo!. A sukces zawdzięcza niezwykłemu talentowi i samozaparciu. Osiągnęła dużo w świecie zdominowanym za pośrednictwem mężczyzn i w wieku 24 lat została 1 kobietą inżynierem w Yahoo. Została zatrudniona tam w 1999 roku jako jeden z pierwszych 20 pracowników i została twarzą przedsiębiorstwa. Po kilkunastu latach robocie dla internetowego giganta odeszła do Yahoo!. Obecnie ujmowany jest za najmłodszą osobę, która znalazła się dzięki corocznej liście 50 najpotężniejszych kobiet biznesu magazynu Fortune.

Źródło: Flickr (CC BY NC 6. 0) Marissa Mayer aktualnie jest szefem Yahoo!