Złoty powraca do spadków

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Wtorkowe notowania podobnie jak poprzednia sesja przebiegały spokojnie. Obok braku ważniejszych danych makroekonomicznych euro pozostawało stabilne w stosunku do dolara.

Zbyt zignorował bardzo dobre rezultaty niemieckiej ekonomii, która po listopadzie wygenerowała nadwyżkę handlową w wysokości 19, trzy mld EUR przy oczekiwaniach na szesnascie mld EUR. Także poprzedni odczyt został zrewidowany na temat 100 mln EUR przy górę (do 17, trzy mld EUR).

Większy od spodziewanego (1, 0% m/m) okazał się również listopadowy wzrost wytwórczosci przemysłowej przy Niemczech na temat 1, 8% m/m i pozytywna korekta danych z października (-0, 8% w miejsce -1, 4%) nie zachęciły inwestorów do zakupów, jak dobitnie świadczy o słabości rynku.

Poprzez cały dzień kurs wspólnej waluty wahał się po paśmie jednej, 2995-1, 3055. Utrzymywanie się cen przy pobliżu silnego wsparcia (1, 2970-1, 2980) zbiegającego się z linią 61, 8% zniesienia postepu od koszty 1, 2480 oraz 50-dniową średnią kroczącą sugeruje prawdopodobieństwo kontynuowania ruchu w dół po przebiciu wspomnianego stopnia wsparcia.

Wraz z ewentualną realizacją takiego scenariusza inwestorzy oczekiwać będą dzieki ważniejsze informacje makroekonomiczne m. in. o listopadowym saldzie bilansu komercyjnego USA (jutro) oraz grudniowej sprzedaży detalicznej za oceanem. Czynnikiem sprzyjającym umacnianiu się amerykańskiej waluty jest także przecena w dziedzinie surowców, których ceny osiągają najniższe od miesięcy poziomy. O 16: 00 zbytnio 1 euro płacono jednej, 3004 dolara amerykańskiego.

Złoty po wczorajszym odreagowaniu powrócił do spadków, wpisując się w styl zycia pozostałych walut regionu. Wczorajsze przesłuchanie Sławomira Skrzypka zanim sejmową komisją finansów nie zachwyciło inwestorów, nie budząc jednak większych obaw o politykę przyszłego prezesa NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO, który swymi wlasnymi wypowiedziami starał się zdobyć wiarygodność w oczach świata finansów.

Dobroczynny przebieg jutrzejszej aukcji obligacji 10-letnich na temat wartości 1-wsza, 8 mld złotych oraz bezproblemowy wybór nowego szefa banku kierowniczego powinien pomagać naszej walucie w stabilizacji, jednak potencjalne komplikacje po przebiegu procedury z pewnością obniżyłyby wartość złotego. Niepokój budzić może z kolei techniczny sygnał w tygodniowym oscylatorze MACD zarówno dla ó jak i amerykańskiego dolara, wskazujący na możliwe osłabienie naszej waluty. O 16. kolejny za 1-wsza USD płacono 2, 9780, natomiast 1 euro kosztowało 3, 8710 złotego.